Fenomenul EMO

Imagine

Moderatori: Amy, Diana22, karola

Consideraţi că adepţii curentului "Emo" reprezintă un pericol?

Puteţi selecta 1 opţiune

 
 
Vezi rezultatele

Fenomenul EMO

Mesajde baby_girl » 17-Mai-2008, 22:04

ce bun e ala in alb fara shapca :x
baby_girl
novice
novice
 
Mesaje: 1
Membru din: 17-Mai-2008, 21:05

Reclame

Mesajde deea_punk » 17-Mai-2008, 22:10

=; deci..dragilor...nu vad legatura ...cei din trupa ToKiO HoTeL nu sunt emo..deci..puteti fi siguri..eu nu sunt emo...dar..imi place stilul in care isi aranjeaza parul.. :D e ceva..:):)..:Pdeci nu stiu ce parere aveti voi despre acest mesaj...dar..e adevarat..ORICE PROBLEMA SE POATE REZOLVA intr-un fel sau altul..
deea_punk
novice
novice
 
Mesaje: 3
Membru din: 17-Mai-2008, 21:56


Mesajde sportivamm » 17-Mai-2008, 22:40

:( :-? Oare unde va ajunge poporul nostru cu astfel de oameni ? Prea multe vorbe si prea putine fapte! Trebuie schimbat sistemul de invatamant daca vrem sa fie bine!
Nu mai exista respect, disciplina, corectitudine, educatie si, de aici pleaca totul! :!:
sportivamm
novice
novice
 
Mesaje: 8
Membru din: 17-Mai-2008, 22:08

emo

Mesajde Lady_Acantha » 17-Mai-2008, 22:49

se pare ca invitatii din seara asta nu sunt deloc in tema...
Lady_Acantha
 

Mesajde Vizitator » 17-Mai-2008, 22:58

acuma o intrebare de baraj ce cauta poze cu animeuri ca exemple pt "emo" ?
Vizitator
 

Mesajde Vizitator » 17-Mai-2008, 23:01

inca ceva, acum 4-5 ani uni aveau impresia ca oameni se sinucid pt ca ori asculta rock, ori is satanisti acuma am evoluat suntem EMO geeez.... morons....
Vizitator
 

raspuns

Mesajde Lady_Acantha » 17-Mai-2008, 23:01

nu stiu..si eu ma gandeam la acelasi lucru..plus ce cauta poze cu manson care are un stil industrial(mesaje politice) cu emo...apropo...vreau si eu o adresa la care as putea trimite un mail celor de la otv...pentru ca pe adresa ddd@dandiaconescu.rro nu mi se raspunde si nici macar nu cred ca a fost citit mailul
Lady_Acantha
 

...

Mesajde Lady_Acantha » 17-Mai-2008, 23:04

SATANISTII SAU ROCKERII NU SE SINUCID..iti spun ..ascult rock de vreo 5 ani de zile si niciodata nu ma avut tendinte sinucigase..imi place sa ies cu prietenii*care si eu sunt rockeri) sa ne plimbam sa ne bucuram de viatza...radem glumim...viatza nu e mereu roz frate...
Lady_Acantha
 

emo

Mesajde Laura bucuresti » 17-Mai-2008, 23:05

Propun celor emo(care vor sa se sinucida)sa dea in scris ca sunt de acord sa-si doneze organele unor persoane care chiar au nevoie.Sunt oameni care ar da orice sa mai traiasca o zi...........iar ei.......isi iau viata.Nu pretuiesti dekat cand nu mai ai.Dupa parerea mea cei care nu se iubesc pe sine nu pot fi iubiti de altii si nu merita sa traiasca.Poate ca ar fii mai bine sa faca ce simt........
Laura bucuresti
 

of doamne

Mesajde Lady_Acantha » 17-Mai-2008, 23:10

Sunt de acord cu laura..viatza este cel mai scump dar pe care il avem ..parerea mea este ca nu ar trebui sa ne irosim viatza stand mereu cu un cutzit in mana si "cantand" la vene.Sunt oameni care ar plati oricat pentru a mai trai inca o zi iar ei renunta la viatza ...si acuma nu inteleg de ce sa iau de satanisti...of doamne...am uitat ca traim in romania unde discriminarea este pusa pe primul loc #-o #-o
Lady_Acantha
 

Mesajde dark_dee » 17-Mai-2008, 23:15

Buna seara.Am si eu ceva de spus in legatura cu acest curent emo.Domnule Doru,emo nu este ceeea ce pare a fi.emo este pur si simplu un stil vestimentar.Dar multe persoane care au unele probleme de comnunicare cu cei din jur si aleg sa sufere in loc sa infrunte problemele,eventual sa se sinucida,au facut acest curent sa para agresiv.In momentul de fatza toti adeptii curentului emo par a fi niste persoane care au probleme mintale,care au probleme de comunicare ,care se sinucid sau mai stiu eu ce.oameni buni emo este doar un curent,un stil vestimentar,daca nu sunteti bine informati nu mai vorbiti aiurea. si in legatura cu formatia tokio hotel.ei sunt nascuti in Leipzig,sunt din estul europei,cu referire la clip.piesa originala se numeste spring nicht si se traduce nu sari.cum puteti spune ca acea fata andrada s-a inspirat din acesl videoclip?este penibil.solistul trupei nu moare in videoclip,el nu sare de pe acea cladire.eu nu sunt o fana tokio hotel insa m-am uitat la videoclip pe postul dumneavostra de televiziune si se vede clar.baiatul acela nu sare cu atat mai putin moare.este ridicol.iar aceasta formatie nu este emo.este punk-rock.poate doar aspectul solistului va duce cu gandul ca ar fi emo.nimic mai mult.in fine daca o persoana se sinucide are motive personala sa o faca.acest curent nu are nicio legatura.absolut niciuna.va rog sa incetati cu aceste chestii pt ca nu stiti ce este de fapt curentul emo.informati-va mai intai.
dark_dee
novice
novice
 
Mesaje: 52
Membru din: 17-Mai-2008, 23:10

gata

Mesajde Lady_Acantha » 17-Mai-2008, 23:20

daca si tokio hotel mai e punk-rock...ce va faceti sa credeti asta?si draga deea nu cred ca sti mai multe ca mine despre rock si punk 8-) nu ma nimica cu EMO KIDS doar ca nu imi plac oamenii care isi iau viata..pentru ca viata este frumoasa...invatati sa priviti cu ochii morbizi ai unui gother si o sa vedeti sa si asha viata este plina de bucurie
Lady_Acantha
 

Mesajde dark_dee » 17-Mai-2008, 23:20

se abereaza foarte mult in emisiune.romania se duce de tot fratilor.chiar nu observa nimeni?
dark_dee
novice
novice
 
Mesaje: 52
Membru din: 17-Mai-2008, 23:10

corectare

Mesajde Lady_Acantha » 17-Mai-2008, 23:21

ca si asha*
Lady_Acantha
 

Mesajde dark_dee » 17-Mai-2008, 23:23

drga lady_acantha problema e ca urasc persoanele care se sinucid,asta e o dovada de lasitate.am venit pe lume sa traim,sa infruntam si bune si rele,nu sa ne sinucidem.iar dac cineva se sinucidenu inseamna ca e emo:)
sunt problee personale atat tot
dark_dee
novice
novice
 
Mesaje: 52
Membru din: 17-Mai-2008, 23:10

so

Mesajde Lady_Acantha » 17-Mai-2008, 23:28

nu este o dovada de lasitate..este pur si simplu o repulsie ..probabil ca eu stiu sa pretzuiesc fiecare secunda din viatza mea pentru ca o parte a copilariei mele mi-am petrecut-o prin spitale :roll:
sunt adepta a subculturii gotice de aproape un an si jumatate si am invatat ca moartea este un final maret al unei vieti bine traite...nu al unei vieti irosite
Lady_Acantha
 

Mesajde dark_dee » 17-Mai-2008, 23:29

moarte este un final maret atunci cand vine de la sine nu atunci cand te sinuizi.pt k nu e nimic maretz in faptul ca te sinucizi:)
dark_dee
novice
novice
 
Mesaje: 52
Membru din: 17-Mai-2008, 23:10

Mesajde dark_dee » 17-Mai-2008, 23:30

moartea*
dark_dee
novice
novice
 
Mesaje: 52
Membru din: 17-Mai-2008, 23:10

so

Mesajde Lady_Morgana » 17-Mai-2008, 23:33

exact....finalul trebuie sa fie unul natural..nu unul artificial dorit doar din cauza unui ideologi de doi bani..din cauza unor nebuneli adolescentine..nu era caul sa ma interzici pentru ca am dreptate..doar ca unii oameni nu pot suporta adevarul
Lady_Morgana
 

corectare

Mesajde Lady_Morgana » 17-Mai-2008, 23:34

cazul*oricum ma retrag din discutia asta infantila si lipsita de sens
Lady_Morgana
 

.

Mesajde nastase » 17-Mai-2008, 23:36

bun, deci ma bag si eu la un subiect aici. Tokio Hotel nu este punk-rock, rock-punk, emo-punk, plm. TH e o formatie facuta sa atraga fani, cat mai multi, cat mai fraieri prin versuri d`alea de te doare bila.curentul emo nu e decat un stil vestimentar mai complicat, care iese in evidenta mai mult. muzica daca nu transmite o emotie e praf, e zgomot, nui nimic. iar faza cu sinuciderea... ce legatura are? adica, kurt cobain sa sinucis ca era emo? si marilyn monroe la fel? si o groaza de alti oameni. gata, am terminat cu elodia, am inceput cu emo! mai nimeni nare habar de diferenta intre emo si goth, sau intre emo si punk.pentru astia de la otv care vorbesc acolo, miar place sai intreb care e diferenta.sar uita ca vitelu la poarta 9.si probabil ca o sa savurez privirea aceea. :)
nastase
 

Mesajde dark_dee » 17-Mai-2008, 23:37

se pare ca pana la urma esti de aceeasi parere ca si mine:)
orice s-ar intampla in viata asta trebuie sa ai curajul sa treci peste tot,nu sa te sinucizi.si crede-ma ca sunt o persoana care uraste minciuna.prefer adevarul oricat de dureros ar fi
dark_dee
novice
novice
 
Mesaje: 52
Membru din: 17-Mai-2008, 23:10

...

Mesajde HolograM » 17-Mai-2008, 23:38

Since.. dic cele spuse de vlad ..reiese faptul k el a trait nijte momente foarte aiurea .. si e normal knd patzesti ceea ce a patit el sa te gandesti la moarte.. pt k un copil nu se face asa de usor .. iar o sotie nu poti sa iti iei de oriunde ...cam asta am avut de spus.. Respect pe toata lumea si toate stilurile ..yo is rapper ;)
HolograM
 

Mesajde dark_dee » 17-Mai-2008, 23:41

mai nastase esti una din persoanele care crede ca Kurt Cobain s-a sinucis?:)au trecut atatia ani de atunci si inca nu te-ai lamurit prea bine>?
imi parerau sincer daca mai exista dileme de genul.si in legatura cu emo ai dreptate.este un simplu stil vestimentar cum am mai spus.care a reusit sa se faca mai remarcat decat alte stiluri.sinuciderea nu are nicio legatura cu acest curent emo
dark_dee
novice
novice
 
Mesaje: 52
Membru din: 17-Mai-2008, 23:10

Răspuns rapid


Această întrebare este o metodă de a preveni trimiterile automate de către boţii de spam.
   
Ascunde Răspuns rapid
Următorul

Înapoi la Dan Diaconescu Direct

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 24 vizitatori

  • Reclame